Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Budżet Obywatelski - mieszkańcy promują swoje wnioski

02-02-2016
Dzierżoniów: Tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych modeli samochodów, ławeczka „Zbyszka Cybulskiego”, rozbudowa toru BMX i budowa zbiornika rekreacyjno-wędkarskiego. To złożone ostatnio propozycje do budżetu obywatelskiego. O tym, które z nich zrealizujemy zdecydują mieszkańcy na przełomie maja i czerwca.

Tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych modeli samochodów, ławeczka „Zbyszka Cybulskiego”, rozbudowa toru BMX i budowa zbiornika rekreacyjno-wędkarskiego. To złożone ostatnio propozycje do budżetu obywatelskiego. O tym, które z nich zrealizujemy, zdecydują mieszkańcy na przełomie maja i czerwca.

Budżet obywatelski zadziałał przed realizacją pierwszej inwestycji. Okazał się też dobrym impulsem do angażowania mieszkańców w zachodzące w Dzierżoniowie zmiany. Widać to po złożonych wnioskach i rozpoczętych kampaniach promujących projekty.

Na tym tle wyróżnia się internetowa akcja zachęcająca do głosowania na budowę specjalnego toru dla zdalnie sterowanych modeli samochodów. Pasjonaci modelarstwa, a jest ich w Dzierżoniowie sporo, chcą, by powstał on w okolicy ośrodka sportu. Jego budowa umożliwi organizację imprez, zlotów i widowiskowych zawodów. W tym przypadku kampania na Facebooku rozpoczęła się dokładnie z chwilą złożenia wniosku.

Podobnie jest z propozycją przebudowy toru BMX przy ul. Sikorskiego. Zamieszczony w sieci filmik zachęca nas do głosowania właśnie na ten projekt. Robią to młodzi mieszkańcy zafascynowani tą dziedziną kolarstwa.

W ostatnich dniach złożono także wnioski dotyczące budowy zbiornika rekreacyjno-wędkarskiego za ogrodami działkowymi „Jar”, budowy placu zabaw z siłownią plenerową koło ulicy Kwarcowej i postawienia w mieście ławki z rzeźbą Zbigniewa Cybulskiego. Ma to być i pewnego rodzaju atrakcja turystyczna i jednocześnie jeden ze sposobów zachowania pamięci o wybitnym aktorze, który część swojego życia związał właśnie z Dzierżoniowem.

Na Państwa wnioski czekamy do 1 marca. Wystarczy zebrać 30 podpisów.

Materiały wideo opisane w informacji znajdą Państwo na fanpage’u Dzierżoniowski Budżet Obywatelski.

Szczegółowe informacje o Dzierżoniowskim Budżecie Obywatelskim dostępne są tutaj.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C