Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rok 2011

Modernizacja ulicy Brzegowej
Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2010 roku. Licząca 3,5 km Brzegowa jest najdłuższą drogą w Dzierżoniowie. Remont, a w zasadzie budowa nowej drogi przystosowanej do ciężkiego transportu realizowana jest w oparciu o pozyskane przez miasto 4 mln zł dofinansowania.
Modernizacja ul. Rzeźniczej
Remont łączącej dwie drogi wojewódzkie Rzeźniczej podzielono na dwa etapy, by zminimalizować utrudnienia w ruchu. W pierwszym prace prowadzone będą na odcinku od ul. Piastowskiej do Piłsudskiego, później prace przeniosą się na odcinek od. ul Piastowskiej do Korczaka.
Przebudowa dzierżoniowskiego targowiska
Dzierżoniowskie targowisko ulegnie całkowitej przemianie. W efekcie rozpoczynającego się w tym roku zadnia prac plac targowy pokryje kostka betonowa, ujednolicony zostanie wygląd pawilonów handlowych, powstaną również miejsca parkingowe dla klientów i osób handlujących oraz dostawców.
Budowa drogi w podstrefie
Łącznik pomiędzy ul. Pieszycką i ul. Strefową ułatwi komunikację w tej części dzierżoniowskiej podstrefy. Budowa nowego odcinka drogi jest szczególnie istotna dla kierowców dużych samochodów ciężarowych oraz kierowców komunikacji miejskiej. Nowa jezdnia będzie przebiegać od pomiędzy zakładami Broen i Ermosoga.
Remont budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci
Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2010 roku. Dzięki unijnemu dofinansowaniu za termomodernizację obiektu, odnowienie wnętrz oraz kompleksowy remont przyległej do obiektu sali gimnastycznej miasto zapłaci jedynie 30% wartości inwestycji.
Budowa Centrum Aktywizacji Społecznej
Remont budynku dawnej szkoły sportowej prowadzony jest w ramach rewitalizacji zadania. Inwestycja w 70% sfinansowana zostanie ze środków zewnętrznych. W odnowionym obiekcie obok Centrum Aktywizacji Społecznej funkcjonować będzie również Środowiskowy Dom Samopomocy.
Remont Szkoły Podstawowej nr 5
Kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2010 roku. Po przeprowadzeniu termomodernizacji i wykonaniu nowej elewacji budynku prace skupiać się będą na dokończeniu modernizacji sali gimnastycznej, jej wyposażeniu, remoncie stołówki modernizacji instalacji elektryczne, centralnego ogrzewania i wymianie posadzki.
Rozbudowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury
Inwestycja rozpoczęta w 2010 r. i kolejne zadanie realizowane w ramach programu rewitalizacji. Efektem inwestycji będzie m.in. nowa sala widowiskowa, studio nagrań, pomieszczenia na warsztaty artystyczne. Nowy budynek umożliwi także udział w wydarzeniach kulturalnych niepełnosprawnym mieszkańcom.
Budowa kompleksu boisk "Orlik 2012"
Drugi Orlik w Dzierżoniowie powstanie na terenie Zespołu Szkół nr 3. Boiska (do piłki nożnej i wielofunkcyjne) służyć będą głównie młodzieży z dzierżoniowskich osiedli. Obserwując jak intensywnie wykorzystywany jest obiekt przy Gimnazjum nr 1 można być pewnym, że warto by powstały kolejne Orliki.
Dzierżoniowski Park Przemysłowy
Budowa pierwszej hali produkcyjnej w dzierżoniowskim Parku Przemysłowym w oparciu o pozyskane z Unii Europejskiej pieniądze realizuje Invest-Park Development – spółka której udziałowcem jest Dzierżoniów. W hali działalność prowadzić będą dwie firmy – inwestor z Dzierżoniowa i kolejny inwestor zewnętrzny.
Termomodernizacja sali gimnastycznej SP 3
Celem inwestycji obok poprawy estetyki jest zmniejszenie kosztów utrzymania obiektu. Wykonanie docieplenia ścian i strop. dachu budynku zaplecza sali gimnastycznej i docieplenia stropodachu budynku sali gimnastycznej zakończy się w tym roku.
Remont budynków przy ul. Brzegowej
W ramach pozyskanych przez miasto pieniędzy na rewitalizację w dwóch budynkach w jednej z najstarszych części miasta przeprowadzone zostaną remonty w 70% sfinansowane przez UE. Obydwa budynki zyskają m.in. nową elewację.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C