Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodzieżowa RadaMłodzieżowa Rada Miasta doradza burmistrzowi i radnym w kwestiach zwianych z podnoszeniem jakości życia młodych ludzi w Dzierżoniowie. Inicjuje i opiniuje pomysły na rozwój miasta. Dzięki własnemu budżetowi może rzeczywiście wpływać na to, co dzieje się w Dzierżoniowie.

Zarzadzanie młodzieżowym budżetem obywatelskim, wynoszącym 100 tys. zł jest jak sami przyznają młodzi radni bardzo dużym wyzwaniem. O składzie osobowym rady zadecydowali uczniowie dzierżoniowskich gimnazjów publicznych w wyborach, które są jedną z najlepszych lekcji o samorządzie. Młodzież pracuje na zasadach obowiązujących Radę Miejską Dzierżoniowa.

- Wierzę, że ktoś z tej lub następnych kadencji młodzieżowej rady zostanie w przyszłości radnym Rady Miejskiej Dzierżoniowa lub burmistrzem – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski podczas pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta.

To jest druga kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Dzierżoniowa. We wtorek 17 kwietnia 2018 roku zaprzysiężono nowych 21 radnych. Ślubowanie odebrał burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz przewodniczący Rady Miasta Dzierżoniowa, Mirosław Piorun.

Pierwsze decyzje młodych radnych dotyczyły wyboru składu prezydium. Przewodniczącym MRM został Piotr Reczek, zastępcą Michał Sztuka, a sekretarzem  Aleksandra Tryniszewska. Na przewodniczącego komisji rewizyjnej wybrano Aleksandra Maciątka.

Zakończenie pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej II kadencji

W kwietniu 2020 r. skończyła się kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Dzierżoniowa II kadencji. Z uwagi na pandemię uroczysta sesja podsumowująca odbyła się 25 czerwca.

Młodzi radni zostali wybrani 19 marca 2018 r. 21 radnych reprezentujących szkoły podstawowe prowadzone przez miasto Dzierżoniów rozpoczęło pracę w kwietniu 2018 r.

W ciągu dwuletniej kadencji młodzi ludzie podejmowali szereg działań na rzecz dzierżoniowskiej młodzieży, tj. organizacja „Festiwalu Kolorów”, pomoc w organizacji działań wyłonionych w ramach Dzierżoniowskiego Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego (Festiwal Hip-hopu, koncert Sylwii Lipki i zespołu Otsochodzi, strefa relaksu na alei Bajkowych Gwiazd), mikołajki dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, wolontariat na rzecz WOŚP. Przedstawiciele MRM aktywnie uczestniczyli też w szeregu ogólnopolskich wydarzeń mających na celu propagowanie aktywności młodzieży. Były to m.in. spotkanie młodzieżowych rad we Wrocławiu, Ogólnopolski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików w Białymstoku (styczeń 2019 r.), Europejski Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików w Słupsku, Konkurs Talentów i Gra Terenowa w Ząbkowicach Śląskich czy Dolnośląski Kongres Młodzieżowych Rad w Ziębicach.Fanpage Młodzieżowej Rady Miasta

Uchwała Rady Miejskiej Dzierżoniowa o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta


 

 

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C