Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rok 2013

Przebudowa dzierżoniowskiego targowiska
Po ubiegłorocznych, dobrze już widocznych, pracach czas na ostatni etap zmian na targu. W tym roku najniżej położona część targowiska zostanie wyłożona kostką i skomunikowana z resztą targu. Inwestycja obejmuje także budowę kanalizacji deszczowej, przyłącz wodociągowych i zasilanie dla kiosków handlowych.
Centrum Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Centrum Aktywizacji Społecznej
Remont budynków dawnej szkoły sportowej prowadzony był w ramach rewitalizacji miasta. Inwestycja była współfinansowana ze środków zewnętrznych. W odnowionym obiekcie obok CAS funkcjonować będzie również Środowiskowy Dom Samopomocy. Całkowita wartość projektu wynosiła 2 698 961,39 zł, w tym wkład Uni Europejskiej 1 817 718,98 zł. Planowany koszt robót budowlanych w roku 2013 to kwota 500 000 zł, w tym dofinansowanie z RPO 180 534 zł.

Budowa mieszkań w ramach DTBS-u
W kolejnym dzierżoniowskim TBS-ie wybudowanym przez miasto zamieszkają 22 rodziny. Dwu i trzypokojowe mieszkania o
powierzchni od 40 do 60m2będą gotowe w pierwszej połowie tego roku. Budynek powstaje przy ul. Kopernika. W tym miejscu znajdować się też będzie biuro Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W zasobach TBS-ów jest dziś dziewięć budynków (243 mieszkania)
.

Remont zabytkowego Ratusza Miejskiego
Ratusz przechodzi prace polegające na odnowieniu i przywróceniu dawnego wyglądu elewacji. Roboty budowlane obejmują także bibliotekę i wieżę ratuszową. Wymienione zostało pokrycie dachowe i instalacja grzewcza w bibliotece. Końcowy etap prac poznamy w tym roku. Inwestycja w 70% finansowana jest ze środków UE. To jedno z wielu zadań wykonywanych przez miasto w ramach rewitalizacji.
Zagospodarowanie terenu Szkoły Podstawowej nr 5
Tegoroczne prace zakończą generalny remont największej podstawówki w mieście. Po remoncie budynku i zagospodarowaniu terenu przed szkołą czas na nowe oblicze części sportowej. Na terenie szkoły powstanie m.in. nowoczesne boisko i bieżnia,, z których korzystać będzie mogła także młodzież z sąsiednich osiedli. Wartość tegorocznych prac planowana jest na kwotę 800 000 zł.
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej
Realizowane przez dzierżoniowskie wodociągi zadanie przewiduje szereg inwestycji związanych z gospodarką wodną do 2016 roku przebudowana zostanie m.in. oczyszczalnia ścieków i rozdzielona kanalizacja deszczowa i sanitarna Planowana jest również przebudowa stacji uzdatniania wody przy ul. Cichej. Na to zadanie Wodociągi i Kanalizacja pozyskała ponad 50 mln zł dofinasowania.
Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Piastowskiej i Złotej
„Korekta skrzyżowania ul. Piastowskiej (droga wojewódzka nr 382) z ul. Złotą na skrzyżowanie typu rondo” w Dzierżoniowie, w ramach „Dolnośląskiego programu przebudowy i remontów dróg wojewódzkich”. Inwestycja współfinansowana jest w 50% ze środków Województwa Dolnośląskiego.
Modernizacja budynku Przedszkola Publicznego nr1
Remont kuchni wraz z zapleczem”, przy ul. Batalionów Chłopskich w Dzierżoniowie.


Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C