Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rok 2010

Budowa parkingów na os. Różanym 
Największa tegoroczna inwestycja związana z budową nowych oraz z remontami istniejących miejsc parkingowych. W ramach zadania wyremontowana zostanie także biegnąca wzdłuż budynków 10 i 11 droga osiedlowa. Koszt realizowanego przedsięwzięcia na największym dzierżoniowskim osiedlu to 1 mln 782 tys. zł.
Modernizacja ul. Brzegowej 
Licząca 3,5 km Brzegowa jest najdłuższą drogą w Dzierżoniowie. Na budowę przystosowanej do ciężkiego transportu jezdni miasto zdobyło ponad 4 mln zł dofinansowania. W ramach inwestycji wykonywana jest także nowa kanalizacja deszczowa. Wyremontowany zostanie także most nad potokiem "Pieszyckim", oraz dojścia do kładek pieszych nad rzeką "Piława".
Remont Szkoły Podstawowej nr 5 
Gruntowny remont największej szkoły w Dzierżoniowie kosztuje ponad 4 mln zł. Efektem prowadzonych prac będą kompleksowo odnowione klasy, korytarze, wyremontowane i wyposażone sale gimnastyczne oraz nowe pomieszczenia do gimnastyki korekcyjnej. Inwestycja obejmuje również termomodernizację całego obiektu i instalację baterii słonecznych.

Rozbudowa Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury
Dzięki prowadzonej w ramach rewitalizacji miasta inwestycji DOK zyska m.in. nową salę widowiskową, małe studio nagrań, pomieszczenia na warsztaty artystyczne i galerie wystaw. Nowy budynek umożliwi także udział w wydarzeniach kulturalnych niepełnosprawnym mieszkańcom. Aż 70% wartości inwestycji finansuje UE.

Remont budynku Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 
Siedziba TPD i Ośrodka Interwencji Kryzysowej remontowana jest w ramach rewitalizacji miasta. Dzięki pozyskanym funduszom unijnym za wykonanie termomodernizacji obiektu, za odnowienie wnętrz oraz kompleksowy remont przyległej do obiektu sali gimnastycznej miasto zapłaci jedynie 30% wartości inwestycji.
Budowa drogi na os.Tęczowym 
Droga na os. Tęczowym znacznie poprawiła komunikację w tej części miasta. W pierwszym etapie wykonano nową nawierzchnię z kostki betonowej o długości 200 m, chodniki oraz dodatkowe miejsca parkingowe. Miasto zakończyło już pierwszy etap współfinansowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową zadania. Kolejne 200 m nowej drogi powstanie do końca roku.
Modernizacja ul. Kościuszki 
Kolejna droga wojewódzka, która w tym roku przechodzi kompleksowy remont. Inwestycja obejmuje budowę nowej drogi, chodników i dwóch zatok autobusowych. W ramach zadania remontowany jest także mur oporowy piesze zejście od strony ul. Mierniczej.
Modernizacja ul. Daszyńskiego 
Zakończył się już remont jeden z najbardziej ruchliwych dróg w Dzierżoniowie. Ul. Daszyńskiego jest drogą wojewódzką, stąd 50% udział miasta w finansowaniu inwestycji. Nową nawierzchnię ułożono na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piastowską do skrzyżowania z ul. Świdnicką.
Iluminacja Kościoła pw. Św.Jerzego 
Jeden z najstarszych i największych zabytków Dzierżoniowa będzie prezentował swoje walory również nocą. Podświetlenie kościoła to zaledwie fragment prac wykonywanych w ramach renowacji liczącego 850 lat zabytku.
Remont chodnika na ul. Korczaka 
Zakończyła się budowa nowego chodnika wzdłuż ulicy Korczaka. Na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Wrocławskiej ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej.
Budowa chodnika wzdłuż ul. Świdnickiej 
Modernizacja nawierzchni chodnika biegnącego wzdłuż ul. Świdnickiej, pomiędzy ul. Akacjową i ul. Kasztanową połączyła dzierżoniowskie osiedla z osiedlem domków jednorodzinnych.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C