Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rok 2009

Budowa ul. Strefowej 
Największa inwestycja drogowa w 2009 roku. Prawie kilometrowy odcinek nowej jezdni ma strategiczne znaczenie dla rozwoju gospodarczego miasta i dla tworzenia nowych terenów inwestycyjnych. Wybudowana droga stanowi także nowy dojazd do Dzierżoniowa i pozwala na omijanie centrum przy dojeździe do dzierżoniowskiej podstrefy.
Modernizacja dróg osiedlowych 
Kompleksowy remont wszystkich dróg os. Młodych I i os. Zielonego II kosztował 500 tys. zł. Nową nawierzchnię ułożono na 13 uliczkach. W ramach zadania wykonano również prace polegające na regulacji krawężników i studni kanalizacyjnych.
Budowa łącznika na ul. Parkowej 
Łącznik o długości 200 m połączył ul. Piłsudskiego z ul. Świdnicką, co znacząco wpłynęło na usprawnienie komunikacji w tej części miasta. Inwestycja ma szczególne znacznie dla firm ulokowanych przy ul. Parkowej. Oprócz drogi miasto wybudowało także chodniki i miejsca parkingowe.
Modernizacja i termomodernizacja budynku szkoły przy ul. Wrocławskiej 51. 
Siedziba szkoły Sióstr Salezjanek zyskała nową elewację. Przeprowadzona termomodernizacja pozwoliła także na obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Prace remontowe przeprowadzono również wewnątrz placówki. Prace polegały m.in. na przebudowę kotłowni oraz głównego wejścia do budynku.
Termomodernizacja Żłobka 
Budynek jedynego w powiecie żłobka zyskał nową elewację, instalację centralnego ogrzewania, okna. Na dachu żłobka zamontowano kolektory słoneczne. Gruntowny remont budynku pozwolił na zmniejszenie kosztów utrzymania placówki. 
Budowa parkingów na os. Kolorowym 
Miejsce starego parkingu zastąpił nowy, wybudowany z kostki betonowej. Zlikwidowano pas zieleni, aby poszerzyć granice do rozbudowy miejsc parkingowych. Dojście do parkingu stanowi nowy chodnik o długości 202 m2. 
Przebudowa ul. Polnej 
Wzdłuż ul. Polnej ułożono nawierzchnię z kostki betonowej. Wykonanie nowej drogi wraz z jej oświetleniem poprzedziły prace polegające na budowie kanalizacji sanitarnej i deszczowego.
Budowa ścieżki na ul. Złotej 
Przebudowa chodnika wraz z wytyczeniem ścieżki rowerowej usprawnia dojście i dojazd do największego osiedla domków jednorodzinnych w Dzierżoniowie.
Remont chodników w Parku Sybiraków 
Park Sybiraków przeszedł kompletną modernizację. W miejscu starych ścieżek dla pieszych, powstały nowe chodniki. Dostawiono nowe ławki i posadzono ozdobne krzewy oraz drzewa.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C