Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowski Budżet Obywatelski


Po raz piąty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego (DBO). Propozycje zadań można zgłaszać przez cały luty. Wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Kto może składać wnioski i głosować w DBO? Mieszkańcy Dzierżoniowa, którzy ukończyli 16. rok życia (aby uznać kogoś za mieszkańca, powinny być spełnione dwie przesłanki: przebywanie w znaczeniu fizycznym w określonej miejscowości i zamiar stałego w niej pobytu - pojęcie miejsca zamieszkania definiuje art. 25 Kodeksu cywilnego i art. 25 ustawy o ewidencji ludności). Górna granica wartości zadania inwestycyjnego określona regulaminem to 450 tys. zł, nieinwestycyjnego - 50 tys. zł.

Wnioskodawcy swoje propozycje mogą składać w UM na odpowiednich formularzach (patrz niżej) przez cały luty. Muszą zebrać minimum 30 podpisów mieszkańców, którzy je poprą.

Do połowy maja wnioski, które wpłyną do Urzędu Miasta, zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i prawnym. Potem ogłoszona zostanie lista zadań, które zostaną poddane głosowaniu. Ruszy ono 30 maja i potrwa do 19 czerwca.

Uwaga: głosujemy tylko elektronicznie przez specjalny moduł na stronie www.dzierzoniow.pl. Do głosowania konieczne jest posiadanie numeru pesel (osoby zamieszkałe w Dzierżoniowie i nieposiadające takiego numeru, a chcące zagłosować, powinny się zgłosić do Biura Ewidencji Ludności i Dowodów).

Wyniki głosowania poznamy do 30 czerwca, a wybrane projekty zostaną zaplanowane do realizacji na 2021 r.

Regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego
Formularz zgłoszenia zadania

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C