Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kolejne wnioski do budżetu obywatelskiego

15-02-2018
Z propozycją zamontowania w Dzierżoniowie 16 czujników mierzących jakość powietrza wystąpił pan Tomasz Grzywacz. Miały by być one zlokalizowanie głównie na terenie osiedli oraz strefy ekonomicznej. Każdy mieszkaniec mógłby odczytywać aktualne pomiary i prognozę na najbliższe godziny za pomocy strony internetowej lub aplikacji na urządzenia przenośne.

Czas na zaproponowanie swojego pomysłu upływa już w piątek o godzinie 15.00. Ciekawych propozycji do głosowania nie zabraknie, bo niemal codziennie mieszkańcy przychodzą z kolejnymi pomysłami.

Ostatnie dotyczą propozycji utworzenia punktu "Konkretna pomoc", budowy miejsc parkingowych na osiedlu Błękitnym i zamontowania systemu czujników mierzących jakość powietrza w rożnych punktach miasta.

W punkcie, którego lokalizację wnioskodawczynie zostawiają do uzgodnienia z miastem, wsparcie mogliby znaleźć opiekunowie osób przewlekle chorych, starszych i niepełnosprawnych –  mogliby się tam regularnie spotykać i wymieniać doświadczeniami. Autorkami projektu dotyczącego punktu "Konkretna pomoc" są Elżbieta Szubart i Aleksandra Chrobot-Kopacka.

Wniosek na przebudowę i modernizację parkingu położonego pomiędzy blokami 1, 3, 15 i 19 zakłada jego powiększenie kosztem chodników, które dziś, jak wskazuje wnioskodawca, najczęściej zastawione są autami. Ta propozycja zawiera także rozważenie ograniczenia przyległych terenów zielonych. O przebudowę parkingu wnioskuje pani Estera Hernes, a współpomysłodawczynią jest pani Sylwia Sułkowska.

Z propozycją zamontowania w Dzierżoniowie 16 czujników mierzących jakość powietrza wystąpił pan Tomasz Grzywacz. Miały by być one zlokalizowanie głównie na terenie osiedli oraz strefy ekonomicznej. Każdy mieszkaniec mógłby odczytywać aktualne pomiary i prognozę na najbliższe godziny za pomocą strony internetowej lub aplikacji na urządzenia przenośne.  

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C