Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Inwestycje w 2014

Budowa obwodnicy Dzierżoniowa
Strategiczna dla miasta inwestycja. Po jej zakończeniu wyraźnie odczujemy zmniejszone natężenie ruchu. W zadaniu Województwa Dolnośląskiego Dzierżoniów jest partnerem finasowym. Tegoroczny wkład finasowy miasta to kwota 1 mln 800 tys. zł.

Przebudowa ul. Staszica w Dzierżoniowie

To kolejna inwestycja, której wykonanie znacznie wpłynie na bezpieczeństwo i płynność ruchu w Dzierżoniowie. To bardzo ważne zadanie w kontekście prac nad budową południowej obwodnicy miasta. Gruntowny remont obejmuje jezdnię, chodniki i most. W tym roku realizowany jest pierwszy etap prac.

Budowa parkingu na os. Błękitnym
Istniejący pomedzy budnykami nr 19 i 20 parking zostanie rozbudowany i odnowiony. Wyznaczone na nim zostaną także miejsca dla osób niepełnosprawnych. W poprzednich latach takie inwestycje miasto prowadziło m.in. na os. Różanym i Radiowców. 
Budowa infrastruktury technicznej oraz uzbrojenie terenu na os. Makowe II
Inwestycja ma zapewnić dogodny dojazdu do posesji, poprawi także bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na budowę drogi (bez warstwy ścieralnej) wraz z odwodnieniem dla obsługi budynków mieszkalnych na tym osiedlu.
Budowa pawilonów i wiat handlowych na targu
Zakończy realizowaną kompleksową modernizację największego w okolicy targowiska. W efekcie wykonanych już plac targowy wyłozony jest kostką, powstały również miejsca parkingowe dla klientów, handlujących oraz dla dostawców. W tym roku stana kolejne pawilony dla handlujących.
Modernizacja i remonty budynków komunlnych oraz udział gminy w remontachn wspólnot mieszkaniowych
Na remonty części wspólnych budynków komunalnych oraz sfinasowanie remontów wykonywanych prez wspólnoty mieszkaniowe, w których miasto ma część udziałów w budżecie na ten rok wpisano 550 tys. zł.

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej
Realizowane przez dzierżoniowskie wodociągi zadanie to szereg inwestycji związanych z gospodarką wodną. Do 2016 roku przebudowana zostanie m.in. oczyszczalnia ścieków i rozdzielona kanalizacja deszczowa i sanitarna. Przebudowana też będzie stacja uzdatniania wody przy ul. Cichej. Na to zadanie Wodociągi i Kanalizacja pozyskała ponad 50 mln zł dofinasowania
.
Rozbudowa placów zabaw w parku międzyosiedlowym, przy ul. Sikorskiego
Na terenie zielonym oddzielającym osiedla Różane, Jasne i Błękitne powstanie plac zabaw dla dzieci młodszych, placu zabaw dla dzieci starszych.
Dzierżoniowski Park Przemysłowy
W pobliżu dzierżoniowskiej podstrefy budowana jest druga hala produkcyjno-magazynowa. Stawia ją spółka Invest Park Development, w której miasto jest udziałowcem. W pierwszej, oddanej do użytku pod konie 2011 roku działalność prowadzą dwie firmy. Budowę hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowym o powierzchni ok. 4 tys. m2 rozpoczęto pod koniec minionego roku.

Remont ul. Wojska Polskiego – odcinek drogi gminnej
Droga dojazdowa dla mieszkańców wyłożona zostanie kostką betonową, przebudowane zostanie też oświetlenie. To kolejna inwestycja poprawiająca komunikację w mieście i estetykę.

Modernizacja obiektu lekkoatletycznego na OSiR-ze
W ramach projektu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" w Dzierżoniowie powstanie nowy obiekt lekkoatletyczny. Wokół głównej płyty boiska Ośrodka Sportu i Rekreacji powstanie czterotorowa bieżnia o długości 400 metrów. Całości dopełnii ośmiotorowy pas dla 100-metrowców oraz skocznia w dal.

ZOBACZ POZOSTAŁE INWESTYCJE


OGRODZENIE PRZY CMENTARZU KOMUNALNYM W DZIERŻONIOWIE


REMONT KŁADKI NA WYSOKOŚCI OSIEDLA POGODNEGO


ZATOKA PARKINGOWA NA OS. RÓŻANYM

REMONT DACHÓW W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 1 I 7

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C