Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe propozycje mieszkańców – budżet obywatelski

24-02-2016
To już ostatnie dni na przekazywanie propozycji inwestycji i projektów, które będą wybierać mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Wniosków przybywa z każdym dniem i tak pewnie będzie do 1 marca. Czego dotyczą te najnowsze?

To już ostatnie dni na przekazywanie propozycji inwestycji i projektów, które będą wybierać mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego. Wniosków przybywa z każdym dniem i tak pewnie będzie do 1 marca. Czego dotyczą te najnowsze?

Dzierżoniowianie mocno stawiają na rekreację i aktywne spędzanie wolnego czasu. Potwierdzają to zgłoszone niedawno propozycje budowy placu zabaw i siłowni plenerowej przy ul. Wesołej, modernizacji i doposażenia placu zabaw na os. Młodych (przy ul. Kwiatowej) oraz stworzenie alei ruchu pieszego na łączniku Dzierżoniów i Uciechów (od strony ul. Korczaka). Kolejny taki wniosek dotyczy budowy na terenie Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek boiska wielofunkcyjnego, mini bieżni, siłowni zewnętrznej i placu zabaw dla najmłodszych.

Budowę miejsc parkingowych przy bloku nr 1 złożyli mieszkańcy os. Jasnego. Propozycję modernizacji placu zabaw i boisk sportowo-rekreacyjnych na terenie Przedszkola Publicznego nr 1 oraz przystosowania pomieszczeń magazynowych w Przedszkolu Publicznym nr 2 na salę zajęć dla dzieci przekazały w imieniu mieszkańców dyrektorki tych placówek.

Dzierżoniowianie proponują także działania polegające m.in. na dokształcaniu i wspieraniu opiekunów osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych w rodzinach i w miejscu pracy.  Z pytań kierowanych do urzędu wiadomo już, że to nie ostatnie tego typu propozycje.

Czas na składanie wniosków mamy do wtorku do godziny 16.30. Lista wszystkich zgłoszonych do tej pory pozycji do pierwszego w historii miasta budżetu obywatelskiego dostępna jest tutaj.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C