Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pierwsze wnioski do DBO 2017

03-01-2017
Inwestycji na osiedlu Młodych i Złotym dotyczą dwa pierwsze wnioski do tegorocznego Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Obydwa przewidują stworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców.

Inwestycji na osiedlu Młodych i Złotym dotyczą dwa pierwsze wnioski do tegorocznego Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Obydwa przewidują stworzenie miejsc rekreacji dla mieszkańców.

Pierwsza propozycja to pomysł wybudowania placu zabaw na osiedlu Młodych. Adam Cieślak - pomysłodawca tego projektu - swoją propozycję motywuje chęcią stworzenia bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych i spotkań mieszkańców. - Obecnie w obrębie osiedla Młodych nie ma miejsca, w którym dzieci mogłyby wspólnie bawić się w bezpiecznym otoczeniu, zwykle jest to ulica bądź prywatny ogród, a jak przekonuje, dzieci potrzebują wspólnej przestrzeni dla beztroskich zabaw.

Drugim wnioskodawcą jest Radosław Drabczyk, który chciałby podobne miejsce stworzyć na osiedlu Złotym w Dzierżoniowie.  „Złota Przystań” - bo taką nazwę nosi projekt – powstać miałaby na terenie dawnego boiska sportowego przy budynku nr 1. - Byłby to dobry sposób na zagospodarowanie nieużywanego terenu i przekształcenie go w miejsce spotkań i rekreacji dla mieszkańców – podkreśla wnioskodawca.

Czy przedstawione projekty przejdą proces weryfikacji i zostaną wybrane przez mieszkańców? Tego nie wiemy. Z pewnością czeka nas jeszcze wiele interesujących i oryginalnych pomysłów! O swojej kreatywności mieszkańcy przekonali nas już w zeszłym roku, więc czekamy z niecierpliwością.

Wnioski do drugiej edycji DBO można składać do 15 lutego 2017 r. Formularz zgłoszenia zadania do pobrania pod adresem http://bit.ly/2izg2lK, w Biurze Obsługi Klienta lub w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C