Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Burmistrz przyjął pierwszy wniosek do budżetu obywatelskiego

07-01-2016
Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

Czy w Dzierżoniowie powstanie park linowy? Propozycja jego budowy jest pierwszym wnioskiem, jaki wpłynął do budżetu obywatelskiego. W imieniu mieszkańców, głównie dzierżoniowskich osiedli, wniosek złożył dziś Łukasz Sułkowski.

- Proponujemy, by park linowy powstał w parku przy ul. Sikorskiego. Ten projekt ma służyć głównie młodym, ale też dorosłym mieszkańcom Dzierżoniowa i ma promować aktywne spędzanie wolnego czasu i pokonywanie własnych słabości. Zachęcam mieszkańców do oddania głosu na tę inwestycję – mówi Łukasz Sułkowski, który dziś złożył pierwszy i historyczny wniosek do budżetu obywatelskiego Dzierżoniowa.

Parki linowe to specjalne instalacje składające się z rozpiętych na różnych wysokościach lin, drabinek, mostków i platform. Pomiędzy poszczególnymi elementami parku urządzane są trasy przejść, często o różnym stopniu trudności.

Wniosek zawiera propozycję toru usytułowanego na wysokości około sześciu metrów z osiemnastoma przeszkodami oraz specjalnego toru dla dzieci położnego znacznie niżej, z którego mogłyby one korzystać pod opieką rodziców.

Skąd wziął się pomysł właśnie na park linowy? – Z życia, ponieważ bardzo chętnie korzystam z takiej możliwości z własnymi dziećmi. Sądząc po tym, jak chętnie mieszkańcy podpisywali się pod wnioskiem, wierzę, że będzie to jedna z inwestycji wybranych przez mieszkańców do realizacji – odpowiada Łukasz Sułkowski.  

Szczegółowe informacje o Budżecie Obywatelskim Dzierżoniowa dostępne są TUTAJ.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C