Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mówmy głośno o potrzebach zmian – DBO 2017

10-02-2017
Chcesz coś zmienić w mieście? Zrób to teraz! Dzierżoniowska procedura składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego jest wyjątkowo prosta. Wystarczy zebrać 30 podpisów. Termin składania wniosków mija 15 lutego.

Chcesz coś zmienić w mieście? Zrób to teraz! Dzierżoniowska procedura składania wniosków w ramach budżetu obywatelskiego jest wyjątkowo prosta. Wystarczy zebrać 30 podpisów. Termin składania wniosków mija 15 lutego.

Formularz zgłoszenia zadania dostępny jest na naszej stronie, a na wszelkie pytania odpowiadamy w Referacie Promocji Urzędu Miasta. Pomagamy również wypełniać wnioski.

W ostatnich dniach do Urzędu Miasta wpłynęły kolejne propozycje do DBO 2017. Pierwsza z nich to oświetlenie Cmentarza Komunalnego. Liderka projektu Janina Poborczyk argumentuje swój pomysł zwiększeniem bezpieczeństwa na cmentarzu w godzinach nocnych i możliwością odwiedzania grobów w godzinach wieczornych. Projekt zakłada umieszczenie oświetlenia przy głównych alejach.

Marta Hubisz-Majecka to pomysłodawczyni kolejnego projektu - placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3. Pomysł narodził się, gdyż w okolicy ulicy Szkolnej nie ma placu, gdzie dzieci mogłyby oddać się beztroskiej zabawie. Dodatkowa atrakcja będzie dostępna dla wszystkich.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w projekt Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. To już ostatni weekend na wspólne dyskusje o niezbędnych zmianach. Wypełniajcie formularze, wystarczy tylko 30 podpisów.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C