Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czy zgłosiłeś już swój pomysł do DBO?

23-01-2017
Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Dziś przyjęliśmy kolejny wniosek, który dotyczy wykonania odwodnienia i modernizacji podwórza przy ul. Grota Roweckiego przy numerach 18, 20, 22, 24.

Zgłoszony pomysł ma wpłynąć na polepszenie standardu życia mieszkańców, przede wszystkim starszych i schorowanych osób mieszkających w okolicznych blokach. Dzięki niemu mieszkańcy mają mieć zapewnioną wygodniejszą komunikację wokół budynków.

Projekt przewiduje wykonanie odwodnienia, wylewki oraz boksu na pojemniki na odpady, a także wyremontowanie chodnika i schodów wokół obiektów. Pomysłodawca przewidział również zamontowanie oświetlenia na dwóch słupach stojących w podwórzu i wyrównanie ogrodzenia przed blokiem od strony ulicy.

Wniosek jest teraz weryfikowany przez poszczególne wydziały urzędu, a o tym, czy przejdzie weryfikację pozytywnie, dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Jeśli i w Waszej okolicy widzicie coś, co wymaga zmiany, lub macie pomysł na coś nowego, co mogłoby zaistnieć w naszym mieście, zachęcamy do składania wniosków. Zmieniajmy nasze miasto!

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C