Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czy na Makowym powstanie teren rekreacyjny?

13-02-2017
To zależy w dużej mierze od samych mieszkańców Dzierżoniowa. Taki projekt zgłosił do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 Waldemar Syskowski.

To zależy w dużej mierze od samych mieszkańców Dzierżoniowa. Taki projekt zgłosił do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 Waldemar Syskowski.

Zapomniany plac zabaw przy ulicy Wieniawskiego nie jest dziś miejscem, w którym dzieci mogą spędzać czas wolny i rozwijać swoją kreatywność. Pomysłodawca chciałby, aby ten teren tętnił życiem, a korzystać z niego mogły osoby w różnym wieku. W planie zagospodarowania przewiduje modernizację boiska, stworzenie miejsca do gry w koszykówkę, jak i siatkówkę, a także plac zabaw. Proponuje również stworzenie przestrzeni dla osób starszych. Z myślą o nich planuje kilka urządzeń do ćwiczeń. - Na osiedlu mieszkają ludzie w różnym wieku, którzy rozmaicie spędzają czas wolny. Chciałbym, aby każda z nich znalazła tam coś dla siebie – mówi Waldemar Syskowski.

Czekamy na kolejne propozycje w ramach DBO. Termin składania wniosków to 15 lutego. Jeśli kiełkuje w waszej głowie pomysł na zmianę, a boicie się, że proces złożenia wniosku jest trudny – pomożemy w jego wypełnieniu. Wnioski, które przejdą weryfikację pozytywnie i spełnią wymagania regulaminu, zostaną poddane głosowaniu.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C