Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Aktualizacja: Koronawirus w przedszkolu na Złotym? Dzierżoniów m.in zleca i proponuje testy

28-08-2020
25 sierpnia okazało się, że rodzic jednego z dzieci w PP2 ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Dziecko po godzinnym pobycie zostało odebrane przez mamę z przedszkola, która poinformowała o tym fakcie dyrekcję placówki.

Testy wykonane przez miasto wśród dzieci uczęszczających do filii przedszkola nr 2 przy ul. Złotej są negatywne. Takie same wyniki mają pracownicy poddani badaniom.

Testy wykonano w związku z sytuacją, do której doszło w minionym tygodniu. W jednym przypadku zostaną one powtórzone, ze względu na uszkodzoną próbkę.  Dziś przedszkole jest nieczynne, ponieważ kończy się proces ozonowania placówki rozpoczęty w weekend. Jutro rodzice mogą normalnie, ale z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, przyprowadzić dzieci do filii przy ul. Złotej i oczywiście do głównej siedziby Przedszkola Publicznego nr 2, w której zakończyła się inwestycja polegającą na dostosowaniu budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i remoncie pomieszczeń.
25 sierpnia okazało się, że rodzic jednego z dzieci w PP2 ma pozytywny wynik testu na COVID-19. Dziecko po godzinnym pobycie zostało odebrane przez mamę z przedszkola, która poinformowała o tym fakcie dyrekcję placówki.


Taką informację 25 sierpnia przekazał też dyrekcji dzierżoniowski sanepid. Również tego samego dnia informacje przekazano rodzicom dzieci uczęszczających do przedszkola. Test wykonany u dziecka, które w tym tygodniu przebywało w przedszkolu tylko przez godzinę we wtorek, również miał wynik pozytywny. Informację o pozytywnym wyniku testu u dziecka sanepid przekazał dzierżoniowskiej placówce dzisiaj.

Decyzją sanepidu dzieci, a co za tym idzie ich najbliższe rodziny, objęte zostały kwarantanną, w której pozostaną do końca czwartku.

Ponieważ sanepid w tej sytuacji nie może wykonać testów, zostaną one sfinansowane przez miasto i obejmą wszystkich pracowników przedszkola. Dzierżoniów proponuje także wykonanie testów na obecność korononawirusa u dzieci uczęszczających w tym czasie do placówki, jednak mogą być one zrobione wyłącznie po wyrażeniu zgody przez rodziców. W tej sprawie z rodzicami kontaktuje się dziś dyrektor przedszkola.

Od wtorku w przedszkolu, oprócz standardowych procedur związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa, codziennie wykonywane było ozonowanie pomieszczeń. Dziś dodatkowe ozonowanie i dezynfekcję przeprowadzi wykwalifikowany pracownik Szpitala Powiatowego.

Uprzejmie prosimy rodziców dzieci o wyrażenie zgody na bezpłatne przeprowadzenie testów, które są bezbolesne i nieinwazyjne. Zwracamy się także z prośbą, aby w przypadku podejrzenia znajdowania się w grupie ryzyka nie narażać innych osób na ewentualne zarażenie.

Rafał Pilśniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Dzierżoniowie

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C