Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Architektura ziemi dzierżoniowskiej w Oknie Artystycznym

06-03-2020
Tylko praca daje zadowalające wyniki - takie motto przyświeca Jerzemu Kukulskiemu, który z pasją i wytrwałością zgłębia tajniki malarstwa temat po temacie, od pejzaży przez naturę, kwiaty, do architektury. Kiedyś operował bardziej kolorem niż szczegółem, teraz kładzie nacisk na technikę. W Oknie Artystycznym prezentujemy jego prace przedstawiające Dzierżoniów i okolice.

Tylko praca daje zadowalające wyniki - takie motto przyświeca Jerzemu Kukulskiemu, który z pasją i wytrwałością zgłębia tajniki malarstwa temat po temacie, od pejzaży przez naturę, kwiaty, do architektury. Kiedyś operował bardziej kolorem niż szczegółem, teraz kładzie nacisk na technikę. W Oknie Artystycznym prezentujemy jego prace przedstawiające Dzierżoniów i okolice.

Dzierżoniowski artysta jest przykładem tego, że na realizację pasji nigdy nie jest za późno. Z zawodu zajmował się elektromechaniką, ale zawsze tkwiła w nim dusza artysty. Malować zaczął na emeryturze, należy do Koła Plastyków Amatorów działającego przy DOK-u. Od dwóch lat pracuje tam nad kolejnym  warsztatowym wyzwaniem – architekturą. - Chcąc doskonalić warsztat nie można odchodzić
w abstrakcję, trzeba kontynuować stare zasady mistrzów renesansu, akademizmu – mówi. – Kiedyś operowałem bardziej kolorem niż szczegółem, teraz odstąpiłem trochę od tego. Nie zrezygnowałem z koloru, ale technika bardziej mniej wciąga – tłumaczy.

Takie podejście przynosi efekty, które możemy obserwować m.in. w Oknie Artystycznym. Artysta prezentuje i sprzedaje swe prace także na miejskich imprezach plenerowych, a od maja do września we wrocławskiej galerii w Bastionie Ceglarskim. – Cieszę się, że moje obrazy idą w świat, że nie chowam ich do szuflady. Wtedy w ochotą się maluje dalej. No i są fundusze na akcesoria malarskie, bo to dość kosztowne hobby – wyjaśnia.

Prezentowane na wystawie dzieła zostały namalowane temperą i gwaszem, ale to nie znaczy, że Jerzy Kukulski zrezygnował z dzieł olejnych. - W okresie zimowym, gdy pracuje się w pomieszczeniach zamkniętych, praca z olejem staje się uciążliwa. Prace muszą szybko schnąć, a olej jest wymagający, jeśli chodzi o czas. Gwasz i tempera są bardzo wygodne i bezzapachowe – tłumaczy.

Czy jest zadowolony z efektów pracy z nimi? - Nie jest łatwiej niż na początku, powiedziałbym, że jest ciężej, bo znając rzemiosło artystyczne człowiek ma świadomość, że prace muszą być wykonane perfekcyjnie, by mogły się podobać. Praca, praca i jeszcze raz praca daje zadowalające wyniki – podsumowuje.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C