Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Doświadczony Wilmer Gonzalez rywalem Kamila Bednarka. Walka w sobotę

24-08-2020
Kamil Bednarek (4-0, 2 KO) zakończył sparingi przed kolejnym zawodowym występem. 29 sierpnia na gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach utalentowany pięściarz wagi super średniej zmierzy się z doświadczonym Wilmerem Gonzalezem (20-17-1, 13 KO). Fot: www.ringpolska.pl

Kamil Bednarek (4-0, 2 KO) zakończył sparingi przed kolejnym zawodowym występem. 29 sierpnia na gali Knockout Boxing Night 12 w Suwałkach utalentowany pięściarz wagi super średniej zmierzy się z doświadczonym Wilmerem Gonzalezem (20-17-1, 13 KO).

Będzie to drugi profesjonalny pojedynek Bednarka na przestrzeni miesiąca. W ostatniej walce podopieczny trenera Piotra Wilczewskiego wygrał przed czasem z twardym Bartłomiejem Grafką, który znany jest z tego, że nie poddaje się przed upływem pełnego dystansu.

- Jestem zadowolony z ostatniego występu Kamila, ale zastanawiam się, czy to dobrze, że wszyscy go tak mocno chwalą. Nie chciałbym, żeby mu się w głowie poprzewracało. Niektórzy z niego robią mistrza świata, a on nawet jeszcze nie walczył z zawodnikiem z półki europejskiej. Dajmy mu czas. To dobrze, że stawia sobie zdobycie mistrzostwa świata za cel, ale sam musi do tego dojść. Już z kilku zawodników robiono mistrzów i nic nie zdobyli - mówi Wilczewski.

Najbliższy rywal Polaka - Wilmer Gonzalez urodził się w Nikaragui, ale na stałe mieszka w Hiszpanii. W swojej karierze boksował m.in. z dobrze znanym polskim kibicom byłym mistrzem świata Vincentem Feigenbutzem, Alexandrem Brandem czy Giovannim Lorenzo.

- Kamil po ostatnim występie zrobił sobie małe wakacje, potem dowiedzieliśmy się, że kolejna walka będzie już pod koniec sierpnia, więc szybko wróciliśmy do zajęć. Forma jest dobra i liczę, że Kamil zaboksuje na tym samym poziomie co ostatnio - dodaje trener Bednarka.

- On jest przede wszystkim w ringu bardzo inteligentny i szybko się uczy. Robi progres z treningu na trening i z walki na walkę. Na pewno ma papiery, żeby zostać co najmniej mistrzem Europy. Mam nadzieję, że nie zatrzyma się w tym rozwoju i będzie z każdej walki wyciągał wnioski - kończy Wilczewski.

Główną atrakcją gali KBN 12 w Suwałkach będzie pojedynek zaliczanego do światowej czołówki wagi średniej Macieja Sulęckiego z Sashą Yengoyanem. Kibice zobaczą w akcji także m.in. Mateusza Tryca, który zmierzy się ze Sladanem Janjaninem oraz Przemysława Zyśka, który w najtrudniejszym teście w zawodowej karierze skrzyżuje rękawice z młodzieżowym mistrzem WBC Tomim Silvennoinenem.

Źródło: RingPolska

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C