Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowskie firmy wspierają walkę z epidemią

03-04-2020
Na utworzonym przez miasto funduszu jest już kwota 8 tys. zł. To pieniądze przekazywane przez firmy, stowarzyszenia i osoby prywatne. Niektóre przedsiębiorstwa, jak np. Broen i Selena oferują inne formy wsparcia szpitala i mieszkańców.

Na utworzonym przez miasto funduszu jest już kwota 12 tys. zł. To pieniądze przekazywane przez firmy, stowarzyszenia i osoby prywatne. Niektóre przedsiębiorstwa, jak np. Broen i Selena oferują inne formy wsparcia szpitala i mieszkańców.

Miasto utworzyło osobne subkonto po prośbie przedstawicieli firm, które zadeklarowały chęć pomocy. Wszystkie wpłacone pieniądze (nr subkonta: 34 9527 0007 0046 7773 2000 0002) przeznaczone zostaną na walkę z epidemią koronawirusa.

Dzierżoniowski Broen sfinansował zakup 125 testów na koronowairusa, przeznaczonych dla pracowników szpitala.

- Bardzo dziękuję za każdą formę wsparcia i za to, że w niezwykle trudnym dla lokalnych firm i gospodarki okresie potrafimy się wzajemnie wspierać. O kolejnych wpłatach i formach pomocy będziemy Państwa informować - mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Wsparcie w walce z epidemią koronawirusa

 • KamiTech- serwis Michał Kamieniecki – 3 000 zł;
 • Cooper Standard  Spółka z o.o. – 3 000 zł;
 • Milczarek Michał PPU Import-Eksport "TABPOL" – 1 000 zł;
 • MTP Spółka z o.o. – 1 000 zł;
 • Stowarzyszenie Nowoczesny Dzierżoniów – 4 000 zł;
 • Broen - zakup 125 testów na koronawirusa dla pracowników szpitala (5 500 zł);
 • Grupa Selena - Libra – firma rozpoczęła produkcję żelu do dezynfekcji rąk. Pierwsza partia produktu zostanie przekazana bezpłatnie do dzierżoniowskiego i innych dolnośląskich szptali.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C