Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Koniec przebudowy Cichej, Szpitalnej i Okrzei

17-07-2020
Od najbliższej środy będzie już można jeździć ul. Cichą. Ta inwestycja zmieniła m.in. wjazd do Dzierżoniowa od strony Dobrocina. Jest nowa droga, powstała też ścieżka rowerowa i mała architektura wzdłuż jezdni.

Od najbliższej środy będzie już można jeździć ul. Cichą. Ta inwestycja zmieniła m.in. wjazd do Dzierżoniowa od strony Dobrocina. Jest nowa droga, powstała też ścieżka rowerowa i mała architektura wzdłuż jezdni.  

W pierwszym etapie zmodernizowano ul. Cichą na wysokości szpitala oraz ulicę Szpitalną i Okrzei. Drugi etap przebudowy ul. Cichej obejmował odcinek od skrzyżowania z ul. Szpitalną, do Dobrocina.

- Na to zadanie zdobyliśmy duże dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Ostatecznie jest to kwota 5 mln 718 tys. zł, a wartość wszystkich robót budowlanych wyniosła 10 mln 480 tys. zł. W efekcie mamy odnowiony kolejną drogę wjazdową do miasta  - mówi Dariusz kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.  

Zakres rzeczowy obejmował: przebudowę ulicy Cichej, Szpitalnej i Okrzei, przebudowę parkingu przy szpitalu (przy ul. Szpitalnej), budowę nowych miejsc parkingowych, przebudowę chodników, budowę ścieżki rowerowej i budowę miejsca dla podróżnych z siłownią plenerową. 

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C