Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Leworęczny relaks – prace Urszuli Gasiewicz w Oknie Artystycznym

05-02-2020
Po przerwie spowodowanej remontem Biura Promocji do ratusza wracają wystawy w Oknie Artystycznym. Prezentujemy w nim prace lokalnych artystów – plastyków, fotografów, rękodzielników, którzy potrafią zamknąć swe emocje i wizje artystyczne w niesamowite, barwne, godne podziwu formy. W lutym na ekspozycji możecie obejrzeć prace plastyczne Urszuli Gasiewicz.

Po przerwie spowodowanej remontem Biura Promocji do ratusza wracają wystawy w Oknie Artystycznym. Prezentujemy w nim prace lokalnych artystów – plastyków, fotografów, rękodzielników, którzy potrafią zamknąć swe emocje i wizje artystyczne w niesamowite, barwne, godne podziwu formy. W lutym na ekspozycji możecie obejrzeć prace plastyczne Urszuli Gasiewicz.

- Każdy ma w sobie jakiś talent i powinien coś robić - uważa dzierżoniowianka, która swoją pasję odnalazła w malarstwie. Wśród jej prac odnajdziemy pejzaże, kwiaty, owoce, a także architekturę.

– Malowanie działa na mnie uspokajająco, to wyciszenie duszy, zupełny relaks. Choć jest to wytężona praca, bo wymaga myślenia – mówi artystka. Od 2000 r. należy do Koła Plastyków Amatorów działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Uczyła się tam malować u Henryka Kluzy, Jerzego Janowicza czy Alicji Pasieki. Kształciła swe umiejętności także w bielawskim kole pod opieką Leona Barańskiego. – Dobrze jest podpatrywać, co malują inni, spotykać się z ludźmi, porównać efekty pracy. Nawet malując ten sam temat, każdy inaczej go widzi i przedstawia - wyjaśnia. Brała udział w wystawach zbiorowych czy Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej Walor, indywidualnie debiutuje w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.

– Najchętniej maluję przyrodę, raczej ze zdjęć, ale i z natury, choć to trudniejsze - wyznaje Urszula Gasiewicz. Do przelewania swych wizji artystycznych na papier czy płótno używa suchych pasteli, farb olejnych, plakatowych, akrylowych. – Właściwie najlepiej maluje mi się akrylem, bo szybko wysycha i potem można zawsze coś poprawić, a olej schnie długo i trzeba się zastanowić dokładnie, co trzeba namalować - zdradza. Bywa więc, że przygotowuje sobie więc najpierw studium akrylowe, a potem dopiero maluje obraz farbami olejnymi.

Jej warsztat ewoluował. - Na początku moje prace były ciemne, teraz są pełne światła,  barw – mówi dzierżoniowianka. Nie ma ulubionych artystów, ale lubi impresjonizm, choć stara się być wszechstronna. Pomagają jej w tym zamówienia od rodziny, zwłaszcza od wnuków, które zamawiają u niej a to wrzosy, a to domek w śniegu, a to bajkowe postacie. W ich realizacji, tak jak w wykonywanym wcześniej zawodzie krawcowej, nie przeszkadza jej wcale fakt, że jest leworęczna.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C