Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Marcowa aktywność TOZD

27-02-2020
Jak powstaje szkło? Co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów? Jakie są najsłynniejsze hotele świata? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na marcowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny. Są tez propozycje wyjazdowe.

Jak powstaje szkło? Co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów? Jakie są najsłynniejsze hotele świata? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na marcowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny. Są też propozycje wyjazdowe.

3 marca zaplanowano wyjazd do Huty Szkła Kryształowego JULIA w Piechowicach w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto Dzierżoniów, a 10 marca o godz. 16.00 spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie z Marią Tyws pt. Viva, La Mexico! Będzie to autorska relacja z podróży po Meksyku.

5 marca na godz. 16.00 TOZD zaprasza do biblioteki w Rynku na wykład Janiny Weretki-Piechowiak - „Gdyby kultura miała skrzydła... Od Dobrawy do Rumcajsa, czyli co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów”. Jest to spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki”, podobnie jak wyjazd na koncert symfoniczny muzyki Ludwiga van Beethovena do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu 6 marca.

12 marca o 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można porozmawiać o śmieciach z ekologiem miejskim Krzysztofem Nawrotem (projekt „Ciekawi siebie i świata”), a 18 marca o tej samej godzinie w Centrum Seniora przy ul. Świdnickiej 35 – skorzystać z porad stomatologa, których udzieli stomatolog Mirosława Głodowska (projekt „Dbam o zdrowie”).

19 marca o 16.00 w DOK-u za sprawą Patrycji Mazurek poznamy „Najsłynniejsze hotele świata”, a 25 marca w Muzeum Miejskim historyk Romuald Wojciechowski wygłosi wykład „Słowianie – autochtoni czy przybysze na ziemie polskie?”. Oba spotkania odbędą się w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”.

24 marca o godz. 18.00 TOZD spotyka się w Kinoteatrze „Zbyszek” na spektaklu „Piaskownica”.

Dla fanów Beatlesów gratka 26 marca. W DOK-u spotkanie nt. „Znane a jednak inne, czyli przeboje The Beatles, lecz w nietypowym wykonaniu” poprowadzi Sławomir Rodak w ramach projektu „Świat sztuki”.
Później planowane są same wiosenne przyjemności. 28 marca spacer z Dzierżoniowa do Włók (gnejsy we Włókach) poprowadzi Grażyna Biernat. Warto zabrać aparat fotograficzny, wygodne buty. Spacer w ramach projektu „Dba o zdrowie”. Zbiórka koło ciepłowni w Dzierżoniowie ul. Złota o godzinie 9.00.

31 marca o godz. 16.00 w Centrum Seniora będzie można razem z towarzystwem zrobić pisanki i palmy wielkanocne. Warsztaty plastyczne poprowadzi Jolanta Rygas.
Szczegóły na stronie:  www.tozd.dzierzoniow.pl oraz na spotkaniach TOZD.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C