Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miniony weekend należał do zapaśników MULKS JUNIOR Dzierżoniów

07-09-2020
Mariusz Konieczny oraz Wiktoria Szeliga Mistrzami Dolnego Śląska. Nasi zapaśnicy spisali się rewelacyjnie w ten i wygrywali wszystkie pojedynki przed czasem. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w zapasach w stylu wolnym odbyły się 5 września w Krośnicach, startowało w nich 120 zawodników.

Mariusz Konieczny oraz Wiktoria Szeliga Mistrzami Dolnego Śląska. Nasi zapaśnicy spisali się rewelacyjnie w ten i wygrywali wszystkie pojedynki przed czasem. Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików w zapasach w stylu wolnym odbyły się 5 września w Krośnicach, startowało w nich 120 zawodników.

Kolejny dobry start w barwach MULKS JUNIOR Dzierżoniów ma za sobą także Filip Bednarek (78 kg), który zajął piąte miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W Raciborzu rywalizowało w ten weekend prawie 100 zawodników reprezentujących 33 polskie kluby.

To był bardzo udany turniej po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Filip walczył w innym stylu dla siebie, gdzie nie mógł atakować nóg. Dlatego myślę, że za tydzień podczas Mistrzostw Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym będzie tylko lepiej – mówi trener zapaśników Norbert Warchoł.

5-6 września w Krotoszynie rozegrano Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Sumo. W tych zawodach MULKS JUNIOR Dzierżoniów reprezentowali - Natalia Kołosz (60 kg) oraz Filip Bednarek (85 kg). W kategorii Młodzieżowiec do 21 lat brązowy medal w kat. 60 wywalczyła Natalia Kołosz. Filip Bednarek uplasował się na V pozycji w kat. (85 kg). W kat. OPEN bez podziału na kategorie wagowe Natalia wywalczyła wysokie V miejsce.

Udział zawodników w turniejach był współfinansowany przez miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C