Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Od bajki do rzeczywistości – wernisaż wystawy

06-03-2019

Irina Malińska i Ivan Maliński są autorami prac, które będzie można oglądać w Galerii na Piętrze w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury od 15 marca. Zapraszamy na wernisaż prac ojca i córki mających swoje korzenie na Podolu, a jednocześnie chlubiących się polskim pochodzeniem.

Malarstwo to wspólna pasja ojca i córki mieszkających obecnie w Kudowie Zdroju. Ivan Maliński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie i członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków. Jego prace spotkać można w wielu muzeach Ukrainy, Polski a także w prywatnych galeriach Czech, Niemiec, Włoch, Francji , Lichtensteinu, USA i Kanady. Malowane przez niego ikony znajdują się w wielu miejscach sakralnych. W 2008 roku otrzymał za całokształt osiągnięć artystycznych Srebrny Medal „Labor Omnia Wincit”. Preferuje malarstwo sztalugowe i rysunek.

Na wystawie znaleźć można też prace jego córki, Iriny, która ukończyła Liceum Plastyczne na Krymie i specjalizuje się w ilustrowaniu książek Michaiła Bułhakowa i Nikołaja Gogola. W swoich pracach nawiązuje również do orientalnej kultury Tatarów krymskich.

Twórczość Iriny i Ivana Malińskich łączy różne światy – to, co polskie i ukraińskie, dawne i współczesne, zrozumiałe i tajemne, bajkowe i rzeczywiste. Przekonaj się, jak wypada to połączenie. Wernisaż w Galerii na Piętrze już 15 marca o godz. 17.00. Ekspozycja wystawy do 30 kwietnia.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C