Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ogrody Petera Josepha Lenné w Muzeum Miejskim

26-03-2019
Szereg niezwykłych i malowniczych scenerii, złożonych kompozycji i bogatych szat roślinnych, czyli ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, będzie można podziwiać w dzierżoniowskim muzeum od 2 kwietnia. Wernisaż wystawy czasowej „Mistrzowskie jak rzadko które …” o godz. 17.00.

Szereg niezwykłych i malowniczych scenerii, złożonych kompozycji i bogatych szat roślinnych, czyli ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce, będzie można podziwiać w dzierżoniowskim muzeum od 2 kwietnia. Wernisaż wystawy czasowej „Mistrzowskie jak rzadko które …” o godz. 17.00.

Wystawa „Mistrzowskie jak rzadko które … Ogrody Petera Josepha Lenné w Polsce” przedstawia ogrody krajobrazowe położone na wschód od Odry, zaprojektowane przez jednego z najwybitniejszych architektów krajobrazu XIX wieku. Będzie można zobaczyć szereg niezwykłych i malowniczych scenerii, złożonych kompozycji i bogatych szat roślinnych. Wśród licznie przedstawionych założeń parkowych odkryjemy m.in. wyjątkowe ogrody pałacu Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim czy park Szczytnicki we Wrocławiu. Wystawa bazuje na wynikach projektu badawczego, realizowanego przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Wyższą Szkołę w Neubrandenburgu oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, we współpracy z szeregiem partnerów w Niemczech i Polsce.

Podczas wernisażu Paula Kopczyk, architekt krajobrazu, wprowadzi gości w tę niezwykłą tematykę w wykładzie pt.: „Działalność projektowa Petera Josepha Lenné -umiłowaniem pięknego i harmonijnego krajobrazu”.

Wystawa Niemieckiego Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej, Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Berlińsko-Brandenburskiej Fundacji Pruskich Pałaców i Ogrodów przygotowana została w dwóch wersjach językowych: polskiej oraz niemieckiej.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C