Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pucharowe zmagania bularzy

21-07-2020
43 drużyny z Jedliny-Zdroju, Wałbrzycha, Wrocławia, Śremu, Liskowa, Leszna, Łodzi, Myślenic, Warszawy, Krakowa, Żywca i Dzierżoniowa walczyły 18 lipca na bulodromie przy OSiR-ze w Turnieju o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa. Kolejnego dnia w Memoriale Władka Niewoli zagrało jeszcze więcej zawodników.

43 drużyny z Jedliny-Zdroju, Wałbrzycha, Wrocławia, Śremu, Liskowa, Leszna, Łodzi, Myślenic, Warszawy, Krakowa, Żywca i Dzierżoniowa walczyły 18 lipca na bulodromie przy OSiR-ze w Turnieju o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa. Kolejnego dnia w Memoriale Władka Niewoli zagrało jeszcze więcej zawodników.

Siedmiorundową sobotnią potyczkę wygrali Aurelia Libecka i Hubert Maciejewski reprezentujący klub z Jedliny-Zdroju. Drugie miejsce wywalczyli Kazimierz Jacak i Kazimierz Urbaniak z Wałbrzycha. Trzecie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Grzelakowi z Liskowa i Marcinowi Rutkowskiemu z Łodzi. Fundatorem nagród w turnieju był burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Dzień później, 19 lipca, 49 zespołów walczyło w Turnieju o Puchar Dzierżoniowa – Memoriale Władka Niewoli. Turniej upamiętniał zmarłego w październiku ubiegłego roku zasłużonego członka Klubu Sportowego Petanque Broen Karo Dzierżoniów. Wygrali go Rafał Grzelczak z Wrocławia i Radosław Banaszkiewicz z Łodzi. Drugie miejsce zajęli Tomasz Lipczyński z Wrocławia i Tomasz Grzelak z Liskowa. Trzecie miejsce wywalczyli Rafał Kaczmarek i Konrad Broniecki z Liskowa. Nagrody dla zwycięzców ufundowała wdowa po Władysławie Niewoli, zawodniczka Klubu Sportowego Petanque Broen Karo Dzierżoniów Barbara Niewola.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C