Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy na medal

13-03-2019
25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

Jurorki Jolanta Maniecka, Krystyna Wojtal i Beata Gil miały trudne zadanie. W kategorii młodszych uczniów przyznały dwie równorzędne nagrody Alicji Hordyj z bielawskiej SP nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Lenie Gradowskiej z bielawskiej Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Wyróżnienia otrzymali Blanka Dobrowolska z SP nr 1 w Pieszycach, Zuzanna Bieńkowska i Emilia Wolińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, Mateusz Miklasiewicz z SP nr 1 w Dzierżoniowie, Maria Baczyńska i Alicja Winiarska i Judyta Ziemianin z dzierżoniowskiej SP nr 9, Tymoteusz Piwowarczyk z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, Anna Cichoń z SP w Jaźwinie, Aleksander Stroka z SP w Piławie Dolnej oraz Hanna Wszół z SP w Tuszynie.

W ocenianiu starszych recytatorów Krystynę Wojtal zmieniła Janina Weretka-Piechowiak. Jurorki do dalszego etapu zakwalifikowały Szymona łyżwę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek i Vanessę Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Wyróżnienia trafiły do Blanki Protaziuk z SP nr 1 w Pieszycach, Grzegorza Hercunia z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Marty Wiśniewskiej z dzierżoniowskiej SP nr 9, Martyny Łebek z SP nr 5 w Dzierżoniowie, Mikołaja Maciejewskiego z bielawskiej SP nr 10, Łukasza Przetockiego z ZS w Pieszycach, Oskara Krawczyka z SP w Łagiewnikach i Weroniki Lipiec w Piławie Górnej.

Młodsi recytatorzy zmierzą się w etapie dolnośląskim 29 kwietnia, a starsi 30 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C