Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy przeszli eliminacje miejskie

05-03-2019
18 młodszych i 11 starszych recytatorów wysłuchało jury miejskich eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego Pegazik 4 marca. Do dalszego etapu dopuściło w sumie 10 osób.

18 młodszych i 11 starszych recytatorów wysłuchało jury miejskich eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego Pegazik 4 marca. Do dalszego etapu dopuściło w sumie 10 osób.

Spośród młodszych jurorki Krystyna Wojtal, Jolanta Maniecka, Beata Gil zakwalifikowały do etapu powiatowego Małgorzatę Grunę, Judytę Ziemianin, Alicję Winiarską i Marię Baczyńską z SP 9 oraz Mateusza Miklasiewicza z SP 1. Spośród starszych tego zaszczytu dostąpili Szymon Łyżwa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Grzegorz Hercuń i Kornelia Cieślak z SP 3, Marta Wiśniewska z SP 9 oraz Martyna Łebek z SP 5.

Wyróżnieni zostali Patrycja Podczaszy z SP 1, Amelia Latacz, Jarosław Duda i Łukasz Duda oraz Milena Zelwis z SP 5, Urszula Reformat i Małgorzata Stawicka z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek, Hanna Zalewska z SP 3i Mateusz Subocz z SP 9.

Eliminacje powiatowe Pegazika odbędą się 11 marca (kat. młodsi) i 12 marca (kat. starsi) o godz. 10.00 w sali Pegaz Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Etap miejski zorganizowano przy współfinansowaniu z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C