Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wspólnie po 10 tysięcy paneli fotowoltaicznych

17-08-2020
To ambitny, ale możliwy do zrealizowania projekt, dzięki któremu instytucje prowadzone przez samorządy Ziemi Dzierżoniowskiej będą w znacznym stopniu korzystały z energii słonecznej.

To ambitny, ale możliwy do zrealizowania projekt, dzięki któremu instytucje prowadzone przez samorządy ziemi dzierżoniowskiej będą w znacznym stopniu korzystały z energii słonecznej.

Przedstawiciele Dzierżoniowa, gminy Dzierżoniów, Bielawy, Pieszyc, Piławy Górnej, Łagiewnik i Dzierżoniowskiego Klastra Energii podpisali (14 sierpnia) porozumienie o wspólnej realizacji projektu, umożliwiającego wyposażanie szkół i samorządowych instytucji w instalacje fotowoltaiczne.

- Pierwszym krokiem do realizacji tego celu będzie pozyskanie 7 milionów. To zadanie utworzonej niedawno spółki Energia Komunalna. Jestem optymistą, że to się uda, bo przecież od czasu kiedy jako samorządowcy zaczęliśmy mocniej współpracować i powołaliśmy Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska trafiło do nas 41 dodatkowych milionów, za które prowadzone są i liczne inwestycje i tak zwane działania miękkie, z których korzystają mieszkańcy – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Oprócz realizacji samego projektu Bielawa, Pieszyce i gmina Dzierżoniów wyraziły także chęć przystąpienia do spółki Energia Komunalna, która w energetyce będzie pełnić podobną rolę jak WIK (spółka gminna zajmująca się gospodarką wodno-ściekową).  

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C