Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wspieramy przedsiębiorców - podsumowanie

16-07-2020
83 dzierżoniowskich przedsiębiorców skorzystało ze wsparcia oferowanego przez Dzierżoniów urząd w związku z pandemią koronawirusa.

83 dzierżoniowskich przedsiębiorców skorzystało ze wsparcia oferowanego przez Dzierżoniowski urząd w związku z pandemią koronawirusa.  

Wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii, spowodowało liczne i znaczące ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej. Część przedsiębiorców objęta została czasowym zakazem prowadzenia działalności, wiele firm, ze względu na trudną sytuację ekonomiczną, zostało zmuszonych do jej zawieszenia. Skutki odczuli także przedsiębiorcy handlujący na targowisku miejskim.

Dzierżoniów, niezależnie od pomocy rządowej, wprowadził dodatkowe formy wsparcia. Polegają one na możliwości zwolnienia z podatku od nieruchomości i odstąpienia od poboru czynszu najmu lub dzierżawy nieruchomości należących do miasta oraz na przedłużeniu terminów płatności rat podatku od nieruchomości.

Łączna kwota dodatkowej pomocy samorządu wyniosła ponad 46 tys zł. Kwotowo może się to wydawać niewiele, ale sporej grupie osób prowadzących działalność pozwoliło to na przetrwanie w tym najtrudniejszym czasie.

Wsparciem zostali objęci przedsiębiorcy, którzy udokumentowali pogorszenie sytuacji finansowej  (przedłużenie terminu płatności), zawiesili działalność lub znaleźli się w wykazie podmiotów, którym nakazano czasowe ograniczenie działalność (zwolnienie z podatku od nieruchomości).

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C