Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zaczynamy wspinaczkę na szczyt – wygrana Kamila Bednarka

27-07-2020
Fot: Ringpolska.pl

Walczył koncertowo – to najczęstsze komentarze po sobotnim zwycięstwie Kamila Bednarka (4-0, 2 KO), z zawsze trudnym i wymagającym w ringu Bartłomiejem Grafką (22-38-3, 10 KO).

Technika, przegląd sytuacji, szybkość, umiejętność zadawania ciosów w różnych płaszczyznach, bardzo dobry kontakt z narożnikiem, świetna praca nóg... Dobrze, że Kamil nie mógł słyszeć komentatorów telewizyjnych w czasie walki i oby nie zmieniły one podejścia naszego zawodowca. Ale te pochwały były jak najbardziej uzasadnione, a i postrzeganie Kamila i jego talentu przez środowisko bokserskie oraz media na pewno będzie pomocne w dalszym budowaniu kariery.

Walkę, a przecież to styl robi walkę, oglądało się świetnie. Bartłomiej Grafka miał być wymagającym sprawdzianem i punktem odniesienia dla umiejętności Kamila. Wielu ekspertów twierdziło, że to bardzo mocny rywal na tak wczesnym etapie zawodowstwa. Tymczasem mający ogromne doświadczenie i serce do walki Grafka na tle wychowanka Piotra Wilczewskiego nie miał nic do powiedzenia. To był rzeczywiście koncertowy pokaz boksu.

Po czwartym starciu pięściarz ze Śląska schodził do narożnika mocno poobijany i po konsultacji z lekarzem nie wyszedł już do piątek rundy. Dla dzierżoniowskiego zawodowca, było to drugie tegoroczne zwycięstwo.

„Zaczynamy wspinaczkę na szczyt” - napisał po walce na swoim Facebooku trener Kamila Piotr „Wilk” Wilczewski. Gdzie leży ten szczyt? To już zależy głównie od zawodnika, no i może trochę od losu. Jeśli Kamil nie straci motywacji, będzie się dalej rozwijał i nie „uśpią” go kolejne, wydaje się, łatwo odnoszone zwycięstwa, to może być on bardzo wysoko.

Walkę Kamila Bednarka mogliśmy oglądać w sobotę w TVP Sport. Podczas transmisji Dzierżoniów pojawiał się wielokrotnie w wypowiedziach komentatorów i ekspertów. 

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy-1°C